צור קשר
צור קשר

בית הספר כיתה ז מערך התמיכה

בית הספר במרכז אופק 

תוכנית הלימודים על-פי חינוך ולדורף עשירה ומגוונת ומכילה את תכנית הליבה של משרד החינוך, אולם היא מועברת בשיטות הוראה שונות, אליהן מתוסף הפן האמנותי והאומנותי. הרכבים מוסיקליים רבים של נגינה ושירה, הצגות והופעות, טיולים בחיק הטבע ופעילות גופנית הם חלק מהווי בית הספר.

תוכנית הלימודים

לימוד כתיבה וקריאה - את לימוד הכתיבה והקריאה מתחילים בכיתה א' כאשר כל אות הופכת לחוויה ציורית. הלימוד משלב משחק תנועה ועבודה אומנותית.

לימוד חשבון - לימוד החשבון מתחיל מכיתה א'. גם כאן התלמידים חווים את החשבון במשחקים ובפעילויות קבוצתיות. לדוגמא: רוקעים ברגליים לפי לוח הכפל - כך עולם המספרים נטמע בתוכם.

לימוד שפות זרות - לימוד השפות ערבית ואנגלית מועבר בתהליך הדומה לרכישה של שפת אם. הלימוד מתחיל כבר בכיתה א'. בשלב ראשון בדרך של חיקוי באמצעות משחקים, שירה, דקלומים והצגות. בשלב מאוחר יותר מלמדים את כללי הדקדוק, הכתיבה והקריאה על בסיס היסודות שנרכשו.

טבע, מולדת וגיאוגרפיה - הקשר לארץ, לנופיה הייחודיים, לאקלימה ולצומח והחי המיוחדים לה מהווה בסיס חשוב לעיצוב האדם וליחסו לטבע ולעולם סביבו. באמצעות טיולים, סיפורים ויצירה אמנותית מרגישים ומזדהים הילדים עם הטבע הסובב אותם. ככל שגדל הילד ומתבגר, מתקשרת חוויה זו למושגים מודעים יותר ומדעיים יותר.

תנ"ך - סיפורי המקרא מהווים חלק חשוב מתוכנית הלימודים. בשנים הראשונות נלמדים סיפורי המקרא כחומר סיפורי, כחוויה הפונה לרגש ולכוחות היצירה. ככל שהילד מתבגר חוזרים שוב למקורות המקראיים באופן הפונה לחשיבה, ליכולת הניתוח וההבנה.

חגי ישראל - בית הספר מדגיש את חשיבותם של חגי ומועדי ישראל על היבטיהם השונים ועל הקשר עם עונות השנה. הדבר תורם לבניית בסיס איתן בנפש הילד ולתחושת השייכות שלו לעמו, לארצו ולסביבתו.

מדעים - בגיל צעיר ניתן הבסיס לחשיבה המדעית על ידי פיתוח ועידוד הסקרנות הטבעית של הילדים והידוק הקשר בינם לעולם התופעות סביבם. החל מכיתה ד' נלמדים מקצועות המדע ובינהם: פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, בוטניקה, זואולוגיה, מטאורולוגיה ואסטרונומיה.

מלאכות יד- בחינוך ולדורף רואים במלאכות היד אמצעי המעצב אישיות, מחדד את הערך של עשייה עצמית ותורם לחיי נפש בריאים.

אמנות ותנועה - הן חלק בלתי נפרד מהלימוד. בכל גיל ובכל מקצוע לימודי משתמשים בפעילות גופנית ובאמצעים אמנותיים כחלק מתהליך 
הלימוד. כל יום לימודים נפתח בפעילות גופנית, אחריה נכנסים לכיתה.    

נגינה ושירה – לכל הילדים ניתן חינוך מוסיקלי. כל ילד לומד לנגן על חלילית כחלק מהלימוד בכיתה ויש עידוד ותמיכה לממשיכים להתעמק בכלי נגינה מסוים. הם משתלבים בתזמורת כיתתית, בהרכבים מוזיקליים, בהצגות והופעות בבית הספר.   ‪Google+‬‏ | מי אנחנו | החינוך האנתרופוסופי | גני הילדים | בית הספר | שאלות ותשובות | קישורים | מפגשים ופעילויות | יצירת קשר

טלפון 04-6251370 | פקס 04-6251376 | info@merkazofek.co.il